---

Hakkımızda

2010 yılı başında gayrimenkul değerleme sektöründe 28 yılı aşkın deneyime sahip olan Avni Karamustafa, Mustafa Özkurt, Leyla Şani, Mustafa Çelepçi, Nail Önköl ve Fulya Babaoğlu güç birliği yapmaya karar vererek Ekip Taşınmaz A.Ş’yi kurmuşlardır.

01.Eylül 2010 tarihinde Ticari Sicil Gazetesinde yayimlanarak faaliyet hayatına başlamıştır. Bizler değerleme sektöründe, Türkiye’de profesyonelliğin öne çıktığı ilk yıllardan bu yana faaliyet göstermekteyiz. Bilgi birikimimizin temelini kurucularımızın ve çalışanlarımızın değişik sektörlerde elde ettiği gayrimenkul, makine, proje geliştirme, tapulama, kadastro ve değerleme tecrübesinden alıyoruz.

Firmamız konusunda deneyimli, eğitimli uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.
Firmamızın bünyesinde, mimar, inşaat mühendisi, şehir plancısı, harita ve kadastro mühendisi, işletmeci, makine mühendisi, avukat gibi çeşitli konularda tecrübeli kadrolarımız bulunmaktadır. ihtiyaç durumuna göre kadrolarımız her geçen gün çoğalmaktadır.

Buğün itibariyle uzman kadrosunu eğitip genişleterek, İstanbul’da merkez ofis ve 7 ayrı bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Türkiye’nin tamamında her türlü Değerlemeyi yapabilecek konumdadır.

TARİHÇE

  • 2010 – Ekip Taşınmaz Değerleme A.Ş. 25.08.2010 tarihinde kuruldu.
  • 2011 – SPK Lisans alımı, Bankalara değerleme hizmeti başlangıcı, eksperlerin eğitimi.
  • 2012 – Kalite Sisteminin oluşturulması, eğitim çalışmaları.
  • 2013 – BDDK Lisans alımı, kadronun genişletilmesi.
  • 2015 – Kentsel dönüşüm ile ilgili bireysel proje çalışmalarının başlatılması.
  • 2016 – 7 adet Bölge Müdürlüğünün kurulması.
  • 2017 – Organizasyonel yapının yenilenmesi ve büyüme stratejisinin oluşturulması.

Misyonumuz

Uluslararası değerleme standartlarına uygun olarak , hızlı, güvenilir,tarafsızlık ilkeleri ile çalışan, sektörde öncelikle aranan bir değerleme şirketi olmak.

Vizyonumuz

Sektörde hazırladığı hatasız raporlar ve belirlediği isabetli değerlerle tanınarak fark yaratmak. Eğitime önem veren
kurumsal organizasyonel yapıda, profesyonel EKİP ile çalışırken aile ruhunu korumak, çalışanın da ilk tercihi olmak.

Çalışan Profili

Şirket kadrolu çalışan sayısı 31 olup bölgelerde 250 adet eksper ile sözleşmeli olarak çalışılmaktadır. 2017 yılı verilerine göre Türkiye geneli kadrolu ve sözleşmeli Değerleme Uzmanlarının mesleki yapıları oransal olarak aşağıda belirtilmiştir % 88 TEKNİL KÖKENLİ, % 12 diğer meslek gruplarından olan uzmanlarla çalışılmaktadır.

2017 yılında Genel Müdürlük ve 7 adet bölge kapsamında 60 ilde aktif olarak çalışılmıştır. 2018 yılına yönelik SPK lisanslı uzman sayısının arttırılarak 81 ilde faaliyet göstermek üzere planlama yapılmıştır.